Amenzi de peste 3000 de lei în doar câteva ore

Urmare a punerii în aplicare a Planului de acțiune specific, cu privire la nerespectarea prevederilor legale în legătură cu păstrarea curățeniei, în data de 04.08.2022, în intervalul orar 19.00-22.00, au fost aplicate șase sancțiuni contravenționale, din care un avertisment scris și amenzi în valoare de 3200 lei.
S-a acționat cu patru polițiști locali, pentru respectarea normelor legale de menținere a curățeniei, pe raza municipiului, precum și pentru minimizarea fenomenului depozitărilor necontrolate de deșeuri (mâncatul semințelor și aruncatul cojilor pe domeniul public, depozitarea molozului în locuri neautorizate, etc.).
Sperăm că prezența polițiștilor în stradă, în cartierele rezidențiale, în piețe, să influențeze comportamentul cetățenilor iar regulile de conviețuire socială să fie respectate.
Direcția Poliției Locale

Ultima modificare: 09.08.2022 – 07:39 de către Administrator